1
/
of
1
Volvic Antique Gold & Glass Wall Light
Volvic Antique Gold & Glass Wall Light
SKU:IBP1053
Regular price
£356.00
Regular price
Sale price
£356.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
The Volvic Wall Lamp is crafted using textured glass and antique gold finish. Place in a hallway, living room or either side of treasured art, to create a look that will standout.
DIMENSIONS
| Height | 28cm |
| Width | 30cm |
| Projection | 15cm |
| Weight | 3.2kg |
MATERIAL
Metal
Glass
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 40W |
| Bulb Type | G9 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
Share

 
Explore the collection
-
Volvic Antique Gold & Glass 60cm Chandelier
Vendor:Elegant AbodeRegular price £2,000.00Regular priceUnit price / perSale price £2,000.00 -
Volvic Antique Gold & Glass 41cm Chandelier
Vendor:Elegant AbodeRegular price £1,160.00Regular priceUnit price / perSale price £1,160.00 -
Volvic Antique Gold & Glass Wall Light
Vendor:Elegant AbodeRegular price £356.00Regular priceUnit price / perSale price £356.00 -
Volvic Antique Gold & Glass Chandelier 80cm
Vendor:Elegant AbodeRegular price £2,570.00Regular priceUnit price / perSale price £2,570.00
1
/
of
4