1
/
of
1
Yule Antique Brass Table Lamp
Yule Antique Brass Table Lamp
SKU:IBP1046
Regular price
£221.00
Regular price
Sale price
£221.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
Crafted with style in mind, the Yule Table Lamp is a perfect addition to many interiors.
Featuring antique brass and clear crystal rods, this table lamp emits a warm, welcoming light when using a decorative bulb (not included.) It is a perfect addition to many interior settings to add a sense of class and elegance.
*Do not place this lamp where it may be subject to direct sunlight
DIMENSIONS
| Height | 46cm |
| Diameter | 15cm |
| Weight | 3.2kg |
MATERIAL
Metal
Crystal
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 15W |
| Bulb Type | E27 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
Share

 
Explore the collection
-
Yule Antique Brass Triple Pendant
Vendor:Elegant AbodeRegular price £540.00Regular priceUnit price / perSale price £540.00 -
Yule Antique Brass Table Lamp
Vendor:Elegant AbodeRegular price £221.00Regular priceUnit price / perSale price £221.00 -
Yule Antique Brass Pendant
Vendor:Elegant AbodeRegular price £230.00Regular priceUnit price / perSale price £230.00 -
Yule Antique Brass Wall Light
Vendor:Elegant AbodeRegular price £238.00Regular priceUnit price / perSale price £238.00
1
/
of
4