1
/
of
1
Wyatt Gold Table Lamp with Fabric Shade
Wyatt Gold Table Lamp with Fabric Shade
SKU:IBP1141
Regular price
£320.00
Regular price
Sale price
£320.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
The Wyatt Table Lamp offers a unique, geometric look, ideal for accent lighting in both contemporary and transitional interiors. It is a stylish table lamp with a pale gold finish that adds elegance to side tables or desks.
Its slender frame and sharp edges give it a contemporary look. The opal fabric shade is lined in gold for an added hint of luxury, making this the perfect choice for any home or office space.
DIMENSIONS
| Height | 67cm |
| Shade Diameter | 38cm |
| Base Diameter | 16cm |
| Weight | 3kg |
MATERIAL
Metal
Fabric
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 40W |
| Bulb Type | E14 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
Share

 
Explore the collection
-
Wyatt Gold Wall Light with Fabric Shade
Vendor:Elegant AbodeRegular price £185.00Regular priceUnit price / perSale price £185.00 -
Wyatt Gold Table Lamp with Fabric Shade
Vendor:Elegant AbodeRegular price £320.00Regular priceUnit price / perSale price £320.00