1
/
of
2
Nero Pair of Wall Lights
Nero Pair of Wall Lights
SKU:IBP1126
Regular price
£799.00
Regular price
Sale price
£799.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
The Nero Wall Lights are an elegant pair that offers warm, ambient lighting with a touch of vintage charm. Each lamp is crafted with a durable finish that suits both classic and contemporary interiors.
Mounted on the wall, they're perfect for creating a cosy, inviting atmosphere.
Available in Antique Brass or Polished Nickel.
DIMENSIONS
| Height | 72.8cm |
| Width | 38cm |
| Projection | 19cm |
| Weight | 1.55kg |
MATERIAL
Metal
Fabric
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 40W |
| Bulb Type | E14 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
Share

 
Explore the collection
-
Nero Table Lamp
Vendor:Elegant AbodeRegular price £440.00Regular priceUnit price / perSale price £440.00 -
Nero Pair of Wall Lights
Vendor:Elegant AbodeRegular price £799.00Regular priceUnit price / perSale price £799.00
 

