1
/
of
1
Liv Satin Nickel Globe Pendant
Liv Satin Nickel Globe Pendant
SKU:IBP1146
Regular price
£108.00
Regular price
Sale price
£108.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
The Liv Pendant is a stunning globe suspension that brings modern elegance to any space.
With its single glass sphere, it fits perfectly as a cluster over a kitchen island or dining table. Its simple look compliments both minimalist and contemporary interiors.
DIMENSIONS
| Height | 14cm |
| Diameter | 12cm |
| Weight | 0.7kg |
| Ceiling Rose Diameter | 10cm |
MATERIAL
Metal
Glass
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 5W |
| Bulb Type | G9 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
Share

 
Explore the collection
-
There are currently no other products from this collection on our website. Please contact us for more information.