1
/
of
7
Goma Large White Dome and Gold Leaf Pendant Light
Goma Large White Dome and Gold Leaf Pendant Light
SKU:MLP448PCWTEGLD
Regular price
£583.00
Regular price
£686.00
Sale price
£583.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
Accentuated by the chic contrast of a powder-coated white metal shade and a gold leaf inner, Mullan Lighting's Goma pendant is the dome-shaped lighting fixture taking the design world by storm. Suspended from a chain in your choice of length, this large dome pendant radiates light below with an other-worldly golden glow.
The Goma gold-leaf pendant is quite large at 73cm in diameter and 46cm in height.
DIMENSIONS
| Height | 46cm |
| Diameter | 73cm |
| Weight | 11lb |
| Ceiling Rose Diameter | 10cm |
| Cable Length | 100cm |
MATERIAL
Aluminium
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 60W |
| Bulb Type | E27 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
Share

 
Explore the collection
-
Goma Large White Dome and Gold Leaf Pendant Light
Vendor:Mullan LightingRegular price £583.00Regular priceUnit price / per£686.00Sale price £583.00Sale
 
