1
/
of
1
Beckett Antique Brass & Glass Pendant
Beckett Antique Brass & Glass Pendant
SKU:IBP1098
Regular price
£319.00
Regular price
Sale price
£319.00
Unit price
/
per
Free Shipping for orders over £100* excluding certain brands. Shipping will be calculated at checkout
Couldn't load pickup availability
The Beckett Pendant features a modern silhouette, perfect for illuminating kitchen islands or dining areas.
Its design offers both style and functional lighting for contemporary homes.
DIMENSIONS
| Height | 37cm |
| Diameter | 16cm |
| Weight | 4kg |
| Max height | Min 97cm - Max 157cm |
MATERIAL
Metal
Glass
ELECTRICAL DATA
| Max Wattage (LED) | 40W |
| Bulb Type | E14 |
| Quantity of Bulbs | 1 (Not included) |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
Share

 
Explore the collection
-
Beckett Antique Brass & Glass Pendant
Vendor:Elegant AbodeRegular price £319.00Regular priceUnit price / perSale price £319.00